propeller

Photo: Dominic Clemence

propeller

Propeller Theatre Company will be in Istanbul between 20-24 May 2014 with two highly acclaimed productions of two plays to launch our three-year programme marking 400 years since Shakespeare’s death. In partnership with Istanbul Foundation for Culture and Arts (IKSV), Propeller’s “A Midsummer Night’s Dream” and “The Comedy of Errors” will be staged at Istanbul Theatre Festival. Propeller will also lead workshops on bringing…

Dünyanın en büyük uluslararası film festivallerinden İstanbul Film Festivali’nin 20 Nisan’a kadar devam edecek bu seneki yolculuğunda İngiltere sinemasından son dönem ödüllü örnekler ve klasikler festival izleyicileriyle buluşuyor. İngiltere ve İrlanda yapımı üç film ise bu sene Uluslararası Yarışma bölümünde Altın Lale için yarışıyor.

İskoç yönetmen David Mackenzie’nin…

 

2014 British Council / IATEFL Online Conference Coverage – Harrogate Online

This year, I will not be able to attend the IATEFL Conference in Harrogate. Instead, I will follow the conference online, thanks to the IATEFL Harrogate Online, which offers online video coverage of the IATEFL Conference.

IELTS

IELTS

“Yakın zamanda medyada ve çeşitli web sitelerinde IELTS’in geçerliliğini ve güvenilirliğini sorgulayan birçok asılsız iddia ortaya atılmıştır. IELTS ortaklığı, gerçekleri ortaya koymak için IELTS ile ilgili bu açıklamayı yapmıştır”.

Hükümetler, eğitim kuruluşları ve profesyonel kuruluşlar da dahil olmak üzere dünyada 135’in üzerindeki ülkede 9.000’den fazla kuruluşun güven duyduğu bir sınavdır.

IELTS sonuçları, bireyin eğitim, göç…

Fotoğraf: Güney Vurgun

Fotoğraf: Güney Vurgun

anishkapooristanbulda

1954 Mumbai doğumlu olan Anish Kapoor, 1970’li yıllardan bu yana sanat eğitimi için gittiği İngiltere’de yaşıyor. Londra’da Hornsey College of Art ve Chelsea School of Art and Design’da sanat eğitimi goren sanatçı, bugün Kraliyet Akademisi üyesi ve Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi. Kapoor, 1970’lerin sonunda ziyaret ettiği anavatanı Hindistan’da gördüğü boya pigmentlerinden etkilenerek yaptığı ‘pigment heykelleri’…